تک فوری
تکنولوژی فوری
تکنولوژی فوری
  • کد خبر: 559
  • گروه : گوناگون
  • تاریخ انتشار: 6th مارس 2022

خریداران سری گلکسی اس ۲۲ شکایت‌های زیادی درمورد محدود شدن عملکرد این گوشی‌ها مطرح کرده‌اند؛ سامسونگ قصد دارد این مشکل را با یک به‌روزرسانی برطرف کند.

سامسونگ اعلام کرده است که برای رسیدگی به شکایت‌های مطرح‌ شده توسط مشتریان این شرکت درمورد یکی از اپلیکیشن‌های از پیش‌نصب‌شده که عملکرد دستگاه‌های سری گلکسی اس ۲۲ را محدود می‌کند، در اسرع وقت به‌روزرسانی نرم‌افزاری جدیدی برای پرچم‌داران جدید خود منتشر خواهد کرد.

به گزارش ZDNet، مشکل محدود شدن عملکرد در سری گلکسی اس ۲۲، از برنامه‌ سرویس بهینه‌سازی بازی (‌GOS) ناشی می‌شود. هنگامی‌که این سرویس تشخیص دهد یک بازی درحال اجرا است، عملکرد دستگاه را به‌طور خودکار برای اجرای بازی تغییر خواهد داد.

غول فناوری‌ کره‌ی جنوبی اعلام کرد که قصد دارد گزینه‌ای به برنامه‌ لانچر بازی خود اضافه کند که به کاربران اجازه می‌دهد عملکرد دستگاه را ازطریق به‌رورسانی نرم‌افزاری، اولویت‌بندی کنند. انتظار می‌رود جزئیات بیشتر درمورد نحوه عملکرد این گزینه‌ جدید نیز به‌زودی اعلام شود.

سامسونگ قبلا توضیح داده بود که GOS روی دستگاه‌های این شرکت، از داغ شدن بیش از حد و مصرف سریع باتری هنگام اجرای بازی‌ها، جلوگیری می‌کند.

برخی گزارش‌های منتشر شده توسط دارندگان گوشی‌های سری گلکسی اس ۲۲ سامسونگ نشان می‌دهد، GOS علاوه‌بر محدود کردن عملکرد دستگاه هنگام اجرای بازی‌ها، روی برخی اپلیکیشن‌ها نیز تأثیر گذاشته است. سامسونگ این ادعاها را قبول ندارد و اعلام کرده است که GOS فقط روی بازی‌ها تأثیر دارد.

البته GOS یک قابلیت کاملاً جدید برای سری گلکسی اس ۲۲ نیست و سامسونگ از این سرویس در نسل‌های قبلی گوشی‌های هوشمند سری گلکسی استفاده کرده است.

گیمرها برای غیرفعال کردن GOS در گلکسی‌های قدیمی‌تر سامسونگ راهکارهایی را دراختیار داشتند که این‌ راهکارها با انتشار به‌روزرسانی One UI 4.1 به‌طور کامل مسدود شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.