تک فوری
تکنولوژی فوری
تکنولوژی فوری
بی‌ام‌و به تازگی خودروی One-off M2 را با قابلیت‌هایی خاص برای نیروی پلیس تولید کرده است.

نیرو‌های انتظامی و پلیس در سراسر دنیا از خودرو‌های مختلفی استفاده می‌کنند و معمولا با شرکت‌‍‌های خودروسازی بزرگ برای خریداری خودرو‌های قدرتمند و سریع، قرارداد منعقد می‌کنند. BMW به تازگی خودرو پرشتابی را برای پلیس آمریکا تولید کرده است.

بر خلاق خودرو‌های نسل گذشته پلیس در آمریکا، BMW M2 خودرویی پاک و دوست‌دار محیط زیست است و با این وجود از قدرت و توانایی بالایی در انجام ماموریت‌های پلیسی برخوردار است. بی ام‌و خودرو جدید مخصوص پلیس خود را به نحوی طراحی کرده است که علاوه بر سازگاری کامل با استاندار‌های آمریکا توان رقابت با خودرو‌های قدرتمندی مانند فورد موستانگ را داشته باشد.

پلیس لس‌انجلس پیش از خریداری این خودرو جدید شرکت BMW آن را توسط ماموریت خود مورد آزمایش‌های مختلف قرار داد تا از کارآیی دتر ماموریت‌های مختلف پلیسی مطمئن شود. پلیس لس‌آنجلس پس از انجام تست‌های رانندگی با خودرو BMW M2 نتایج آن را رضایت بخش دانست و همکاری با شرکت خودرو سازی بی‌ام‌وی ابراز رضایت کرد.

بی‌ام‌و برای بزرگداشت محصولات سری M این شرکت شماره تلفن ۱۹۷۲ را برای خودرو BMW M2 انتخاب کرده است. دلیل انتخاب این شماره تاسیس تولید اولین خودرو سری M در سال ۱۹۷۲ است. موتور دوقلوی توربو ۶ سیلندر با ظرفیت ۳.۰ لیتر و توانایی تولید قدرتی برابر ۴۰۵ اسب‌بخار و گشتاور ۵۵۰ نیوتن بر متر دارد و همین مشخصات فنی این خودرو را به خودرویی پیشرفته و پرتوان برای پلیس تبدیل کرده است.

BMW M2 دارای جعبه دنده دستی ۶ سرعته و اتوماتیک ۷ سرعته است. این خودرو قادر است تنها در ۴ ثانیه از صفر به ۱۰۰ کیلیومتر بر ساعت برسد و حداکثر سرعت آن ۲۸۰ کلیومتر بر ساعت است.

منبع: خبرنگاران جوان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.