تک فوری
تکنولوژی فوری
تکنولوژی فوری
تسلا با افزودن ویژگی‌هایی جدید به سیستم‌های ایمنی خودروهای خود سطح ایمنی راننده و سرنشینان را در سفر با این خودروها افزایش داده است.

 

تسلا دو ویژگی جدید را به سیستم ایمنی خودرو خود اضافه کرده است که با استفاده از آن‌ها خود اتومبیل امن‌ترین لاین حرکتی را در مسیر انتخاب کرده و رانندگی در آن لاین را با ثبات کامل ادامه می‌دهد. در واقع این دو ویژگی جدید امکان حرکت در یک مسیر را برای راننده فراهم و از خروج و انحراف خود از لاین مورد نظر جلوگیری می‌کند.

خودرو‌های هوشمند تسلا با استفاده از این ویژگی‌های ایمنی در صورت انحراف خودرو و خروج آن از مسیر مورد حرکت به راننده هشدار می‌دهد و در صورت عدم هوشیاری کامل راننده خودرو را به مسیر امن برگردانده و از انحراف آن جلوگیری می‌کند. حتما تاکنون برای شما پیش آمده است که در ضمن رانندگی لحظاتی دست خود را از روی فرمان خودرو برداشته‌اید، این اقدام بسیار خطرناک بوده و می‌تواند سبب انحراف خود و حاثه‌ای تلخ شود. در این حالت خودرو تسلا با درک درست از مسیر حرکت و دیگر وسایل نقیله عبوری سرعت را به زیر ۲۵ کیلومتر بر ساعت کاهش داده و به راننده هشدار می‌دهد. این ویژگی تسلا در سرعت‎‌های بین ۴۰ تا ۱۴۴ کیلومتر بر ساعت عمل می‌کند.

البته برخی از کاربران اعتقاد دارند ویژگی هدایت خودکار خودرو در یک لاین می‌تواند خطرناک باشد به ویژه در مواقعی که راننده خود اقدام به تغییر مسیر کند و قصد برگشت دوباره به لاین حرکتی قبلی را نداشته باشد. برای رفاه حال رانندگان، تسلا امکان فعال و غیرفعال کردن این ویژگی را در اختیار او قرار داده است، ولی در صورت غیرفعال کردن این ویژگی و خاموش کردن خودرو پس از استارت مجدد برای رانندگی ویژگی هدایت در لاین حرکتی به صورت خودکار مجددا فعال می‌شود.

سیستم ایمنی مسیر حرکت و خروج اضطراری از مسیر ویژگی جدید نیست و اولین بار در سال ۲۰۰۱ بر روی برخی از کامیون‌ها وجود داشت. شرکت از بهمن ماه سال گذشته به طور گسترده‌ای کار بر روی مشخصه‌های ایمنی خودرو‌های خود را گسترش داده است و در تلاش است تا علاوه بر معرفی خود به عنوان یکی از مطرح‌ترین تولیدکننده‌های خودرو‌های پاک و بدون آلایندگی در دنیا، فاکتور ایمنی را نیز به محصولات این شرکت اضافه کند.

منبع : خبرنگاران جوان

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.